Утрински Весник
Спорт

Ограбен домот на Рамос додека тој го играл натпреварот со Ленс

Ограбен домот на Рамос додека тој го играл натпреварот со Ленс

Домот на Серхио Рамос бил ограбен минатата среда додека тој со Севилја го играл натпреварот против Ленс во Лигата на шампионите (1:1).

dobivaj vesti na viber

Како што пренесува сајтот „АБЦ“, се се случило на 20 септември, додека неговата сопруга Пилар Рубио имала деловни обврски во Севиља.

Нивните четири деца биле во станот со нивната дадилка. Крадците незабележано влегле во станот и исто така си заминале со пленот.

Втор пат му се случува на Рамос да биде ограбен. Првиот пат тоа му се случи во Мадрид, во 2012 годин, додека играше за Реал.

Foto/ EPA

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања