Утрински Весник
Македонија

Одземен дел од споменикот на Орце Николов во Градски парк

Одземен дел од споменикот на Орце Николов во Градски парк

Одземен дел од споменикот на Орце Николов во Градскиот парк во Скопје.

dobivaj vesti na viber

Како што соопшти МВР, случајот бил пријавен вчера утрото околу 09.30 часот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран