Утрински Весник
Македонија

Одземен дел од споменикот на Орце Николов во Градски парк

Одземен дел од споменикот на Орце Николов во Градски парк

Одземен дел од споменикот на Орце Николов во Градскиот парк во Скопје.

dobivaj vesti na viber

Како што соопшти МВР, случајот бил пријавен вчера утрото околу 09.30 часот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

МВР со детали за сообраќајката во Чаир: Тешки повреди има 18-годишниот возач на моторциклот

Тешка сообраќајка во Чаир: Крв на улицата, еден возач однесен во болница

СДСМ: По сите скандали на Милошоски тој треба да си даде оставка, нема образ да зборува за македонските интереси