Утрински Весник
Македонија

Облачно и релативно топло време, со локален дожд

Vreme 1.jpg

Во земјава денеска ќе преовладува променливо облачно и релативно топло, претежно во западните делови со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието. Минималните температури ќе се движат во интервал од четири до девет, а максималните ќе достигнат од 11 до 17 степени.

Во Скопје, променливо облачно и релативно топло време. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималните температури ќе се спуштат до осум, а максималните ќе достигнат до 17 степени.

Web

До среда времето ќе биде променливо облачно и релативно топло со умерен до краткотрајно засилен ветер од јужен правец. Во ноќта кон четврток ќе започнат врнежи од дожд кои во четврток се очекуваат да бидат наместа пообилни и проследени со засилен јужен ветер.

Можете да прочитате

(Видео) Јакимовски најави мерка за помош на пенизонерите – гарантирани 25.000 денари за секое пензионерско семејство

Пендаровски: Прифаќам дебата со сите седум кандидати каде било и под какви било услови, нека дојде и Мицкоски како осми шпицен кандидат

Шкријељ: Пендаровски е претседател на сите граѓани со визија за европска иднина