Утрински Весник
Македонија

Обид за убиство во струшкото село Велешта

Обид за убиство во струшкото село Велешта

ОВР Струга поднесе кривична пријава против И. Ќ. (53) од струшкото село Велешта поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело убиство во обид.

dobivaj vesti na viber

Тој, на 25.11.2022 година, во куќа во Велешта, се сретнал со Б. Д. од истото село и по меѓусебна расправија за нерасчистени долгови, со пушка пукал кон Б. Д. нанесувајќи му тешки телесни повреди.

Можете да прочитате

Бугарското МНР со нота ќе бара да им се обезбеди пристап на Бугарите на 4 февруари

Таравари повикува на смирување на тензиите меѓу Северна Македонија и Бугарија

Аеродром е првата општина што воведува текбол во основните училишта