Утрински Весник
Свет

Ново насилство во Белград: нападнато и прободено со нож 20 годишно момче

Ново насилство во Белград: нападнато и прободено со нож 20 годишно момче

Во Земунската населба Алтина, Белград, денеска околу 15 часот и 30 минути 20-годишно момче е рането при убод со нож, кое е веднаш пренесено во болница, објавија српските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Според неофицијални информации, на момчето му пришле две помлади лица и една девојка, а потоа еден од нив извадил нож и го избодело момчето. Мотивот за нападот се уште не е познат.

Полицијата ги идентификувала сторителите, а според неофицијални информации станува збор за малолетни лица.

И во текот на вчерашниот ден имаше пукање во белградската населба Врачар.

Инцидентот се случил околу 19 часот и 40 минути на улицата „Максим Горки“, кога било застрелано 26-годишно момче, а на улицата „Новопазарска“ во истата населба е пронајдено уште едно момче со прострелни рани, кон кое било пукано исто така на улицата „Максим Горки“.

Можете да прочитате

Бремен маж на насловна на познат магазин го шокираше светот: „Јас сум доказ дека може“

Серија напади врз Русија: Гранатирани села, беспилотни летала погодија складиште за гориво

За една недела во САД починале три деца во вжештени автомобили: полицијата апелира родителите да не ги оставаат децата сами во автомобил