Утрински Весник
Магазин

Нов блокбастер за Скарлет Јохансон: Се подготвува за познатата филмска франшиза Светот Јура

0x0.webp.webp
300x250 (7)

Актерката Скарлет Јохансон е во преговори да се приклучи на новиот филм Светот Јура, објави „The Hollywood Reporter“. Универал брзо се движи со овој филм, а според првите информации датумот на прикажување на новиот Светот Јура е 2 јули 2025 година. Овој филм е во режија на Герет Едвардс, а сценариото на Дејвид Коп.

Филмот ја враќа Јохансон во светот на франшизите. Таа ја играше црната вдовица во голем број филмови на Марвел студиото, вклучувајќи ги и филмовите „Одмаздници“, но за разлика од некои нејзини колеги од суперхерои, таа немаше проблем со афирмација во други проекти.

Ss1

Скарлет доби две номинации за Оскар, за „Brariage Story“ и „Jojo Rabbit“. Таа има гласовна улога во претстојниот анимиран филм „Transformers One“ и има големобуџетен филм на Apple со Ченинг Тејтум кој исто така се прикажува оваа година.

Новиот „Светот Јура“ е најновиот во 30-годишната франшиза, која започна со хитот на Стивен Спилберг од 1993 година „Паркот Јура“.

Ss1

Можете да прочитате

Вишната го намалува крвниот притисок

Дејвид Бекам ја изнесе на грб сопругата Викторија од роденденската забава

Една од најпопуларните атракции во Барселона „избришана“ од Гугл и Епл Мапс