Утрински Весник
Македонија

Нормализиран сообраќајот на патот Битола-Прилеп по сообраќајната несреќа

Avtopat Tetovo Skopje 684x470 1.jpg

Од 19:35 часот сообраќајот на магистралниот пат Битола-Прилеп е нормализиран по сообраќајната несреќа, информира АМСМ.

Несреќата беше пријавена во 15 часот и 48 минути во близина на ѓубриштето, а сообраќајот се пренасочуваше по стариот пат.

Засега нема информации за состојбата на учесниците во несреќата.

Можете да прочитате

Тошковски: Управните служби ќе нудат брзи и квалитетни услуги за сите потреби на граѓаните

На Клиника за онкологија во Скопје ќе се работи во две смени

Запленети возила, цигари, облека: Царинската управа спречи обиди за криумчарење на разна стока