Утрински Весник
Македонија

Меџити во „Топ тема“: Добро е што ДУИ е опозиција, треба да се соочат со новата реалност

Izet Medziti.jpg

Ниту ние, ниту јавноста очекува дека ДУИ ќе нè пофали за нешто. Добро е што се опозиција и треба да се соочат со новата реалност, порача Изет Меџити, прв вицепремиер во владата и министер за животна средина, во вечерашното интервју во „Топ тема“ на ТВ Телма.

„Посакувам да се позанимаваат малку со себеси и да се реформираат за да бидат конструктивна опозиција, со нови идеи, нови решенија. Нивното секојдневно реагирање покажува дека не можат да се соочат со фактот дека по 20 години се опозиција“, рече Меџити.

Можете да прочитате

РЕК Битола работи со еден блок

РЕК Битола работи со еден блок

УЈП : РЕГИСТРИРАЈТЕ ГО ГОТОВИНСКИОТ ПРОМЕТ ПРЕКУ ФИСКАЛЕН СИСТЕМ НА ОПРЕМА (ФИСКАЛНИ КАСИ)