Утрински Весник
Свет

Непал: Во авионската несреќа загинаа 68 лица, потрагата по уште четворица патници продолжува утре

Непал: Во авионската несреќа загинаа 68 лица, потрагата по уште четворица патници продолжува утре

Потрагата по уште четворица патници од авионот АТР-72 на Џети ерлајнс, кој денеска се урна во ридовите на Непал, ќе продолжи во понеделник, јавува Ројтерс.

dobivaj vesti na viber

Потрагата е прекината поради темнина, а досега е потврдено дека загинале 68 лица, од 72 кои биле во авионот.

Jeti Airlines ги откажа сите летови закажани за понеделник.

Можете да прочитате

Францускиот парламент го поддржа владиниот план за нуклеарна обнова: Клучната точка е изградбата на шест нови реактори

Русија распореди ракетни системи на Курилските острови

Бил Гејтс ги објави предвидувања за иднината