Утрински Весник
Свет

Напаѓач во Грузија уби пет лица, па се самоуби

Напаѓач во Грузија уби пет лица, па се самоуби

Неидентификуван грузиски државјанин уби пет лица, меѓу кои и еден полицаец, кога отвори оган од балкон на станбена зграда, а потоа се самоуби, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи на Грузија.

dobivaj vesti na viber

Сè уште не е познат мотивот за пукањето во градот Сагарехо, источно од главниот град Тбилиси, јавува „Ројтерс“.

„На местото на инцидентот има дополнителни полициски екипи, како и специјална единица на МВР, а по нивното пристигнување, пријавениот наводно извршил самоубиство со огнено оружје“, соопштуваат од Министерството.

 

Можете да прочитате

Екс полицајци обвинети за убиство

Лавров по посетата на Африка: Русија останува посветена на извозот на храна во сиромашните земји

Трамп: Прво тенкови, па потоа нуклеарно оружје