Утрински Весник
Македонија

На тетовец му ја ограбиле продавницата во трговски центар во градот

Policija 1.jpg

На 29.06.2024 во 17.25 часот во СВР Тетово Б.И. (41) од Тетово пријавил дека истиот ден околу 11:45 часот од неговата продавница лоцирана во трговски центар во Тетово, од касата му биле одземени пари.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

Тошковски: Управните служби ќе нудат брзи и квалитетни услуги за сите потреби на граѓаните

На Клиника за онкологија во Скопје ќе се работи во две смени

Запленети возила, цигари, облека: Царинската управа спречи обиди за криумчарење на разна стока