Утрински Весник
Македонија

МВР во контрола во угостителски објекти, затекнати малолетници во казина

МВР во контрола во угостителски објекти, затекнати малолетници во казина

Во текот на изминатата вечер во периодот од 22.00 до 05.00 часот полициски службеници од СВР Скопје заедно со Управата за јавни приходи, Трудовата инспекција и Државниот пазарен инспекторат, спровеле акциска контрола во угостителски објекти на територијата на СВР Скопје.

dobivaj vesti na viber

При контролата затекнати се две малолетни лица во казина. Констатирани се и прекршоци во однос на неиздавање на фискални сметки и прекршување на законот за пушење, се вели воо соопштението од МВР.

Можете да прочитате

Зградата на МНР светна во боите на Германија по повод посетата на Бербок

Од „Ќе видиш што ќе ти се случи“ до сечење гуми од автомобил – градоначалникот на Штип за заканите: Мислев ќе помине

ВМРО-ДПМНЕ по изјавата на Касами: Тетово е срцето на Македонија и никогаш нема да биде центар само на една заедница