Утрински Весник
Спорт

Муслиу: Мораме да се покажеме на повисоко ниво

Муслиу: Мораме да се покажеме на повисоко ниво

Македонската репрезентација се подготвува за двата нови меча од квалификациите за Европското првенство во 2024 година, тешкиот дуел со Италија на домашен терен на 9 септември и дуелот со Малта, кој едноставно мораме да го добиеме.

dobivaj vesti na viber

Своите очекувања од натпреварот со европскиот првак, Италија ги сподели дефанзивецот, Висар Муслиу за веб-сајтот на ФФМ.

„Сакаме да се покажеме во најдобро светло, за разлика од последните натпревари. Мора да бидеме на високо ниво и тактички и физички. Италија секако има план за натпреварот, ние исто така. Страв нормално дека не постои, не играме прв пат против европскиот првак. Дуелите против Украина и Англија треба да ги заборавиме, повеќе боли мечот со Украина, отколку тој во Англија, но тоа е веќе минато. Мора да гледаме напред“, вели Муслиу.

Фото: ФФМ

Можете да прочитате

Гонзалес го продолжи договорот со Фиорентина

Винисиус се враќа

Одложен натпреварот Партизан – Црвена звезда