Утрински Весник
Спорт

Мудрик: Пресреќен сум што потпишав за Челси!

Мудрик: Пресреќен сум што потпишав за Челси!

Иако претходно преку своите постови на социјалните мрежи ги „подгреваше“ надежите на навивачите на Арсенал со гледање на нивните мечеви и фалењето на менаџерот Микел Артета, Михајло Мудрик стана фудбалер на Челси, појавувајќи се денеска со газдите на „сините“ на „Стемфорд Бриџ“.

dobivaj vesti na viber

„Пресреќен сум што потпишувм со Челси. Ова е огромен клуб, Премиерлигата е фантастична лига, а Челси се атрактивен проект за мене во овој дел од мојата кариера. Едвај чекам да ги запознаам моите соиграчи и да почнам со работа по Греем Потер“, изјави Мудрик.

Шахтјор потврдија дека Челси ќе платат 70 милиони евра веднаш и дополнителни 30 милиони евра во бонуси.

„Пресреќни сме што можеме да му посакаме добредојде на Михајло, кој е огромен талент и големо засилување на нашиот клуб за овој моменти за иднината. Знаеме дека ќе добие топло добредојде од нашите навивачи“, вели претседателот на Челси, Тод Бели.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања