Утрински Весник
Македонија

Муцунски утре на НАТО работен појадок

Timcho Mucunski 1.jpg

Утре (петок, 05 јули 2024г.) министерот за надворешни работи и надворешна трговија, Тимчо Муцунски ќе одржи НАТО работен појадок во Клубот на пратеници.

Во фокус на средбата ќе биде 75-от јубилеј на Алијансата, кој ќе биде одбележан на претстојниот Самит во Вашингтон.

Можете да прочитате

Од денеска се воведува целосна забрана за движење во шумите

Бешлиовска за тримесечното бебе со модринки: Со име и презиме да бидат прозвани сите што згрешија за овој случај

Девојка пронајдена мртва на браната Градче кај Кочани