Утрински Весник
Македонија

Мицкоски до Груевски: Не би сакал никогаш да им правам на луѓето тоа што не сакам луѓето мене да ми прават

Мицкоски до Груевски: Не би сакал никогаш да им правам на луѓето тоа што не сакам луѓето мене да ми прават

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше во посета на Ѓорче Петров на отворање на новата општинска зграда.

dobivaj vesti na viber

При посетата, Мицкоски доби прашање од медиумите за коментар во однос со последната објава на Никола Груевски на социјалните мрежи.

Нека е жив и здрав, мојата порака до Никола Груевски е не би сакал никогаш да им правам на луѓето тоа што не сакам луѓето мене да ми прават“, одговори Мицкоски.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран