Утрински Весник
Спорт

Меси одговори дали ќе игра на следниот Мундијал

Меси одговори дали ќе игра на следниот Мундијал

Лионел Меси одговори на прашањето дали ќе игра на следниот Мундијал. Тој за аргентинскиот медиум „Оле“ призна дека ќе биде тешко да игра на врвно ниво и по неколку години, но, сепак, ја остави вратата малку отворена.

dobivaj vesti na viber

„Сè уште не знам, сега не можам да одговорам. Отсекогаш сум велел дека ми се чини дека ќе биде многу тешко да одам на следниот Мундијал поради мојата возраст. Сакам да играм фудбал, го сакам тоа што го работам и се додека сум фит и чувствувам дека сум добро и сè уште уживам, ќе го правам тоа. Но, не сакам да ги брзам работите. Ми се чини дека ќе биде тешко поради годините и времето. Наскоро ќе наполнам 36 години, ќе видам како ќе се одвива мојата кариера и ќе одлучам што понатаму“, изјави напаѓачот на ПСЖ и светски шампион со Аргентина.

Можете да прочитате

УЕФА, сепак, нема да дозволи знамиња со „Голема Унгарија“

Тотенхем го сака Компани за нов менаџер?

Рабио од лето на „Енфилд“?