Утрински Весник
Спорт

Меси: Ќе се вратам во Барселона, таму е мојот дом

Меси: Ќе се вратам во Барселона, таму е мојот дом
Ss2

Лионел Меси ја напушти Барселона во 2021 година и потпиша за ПСЖ како слободен играч. Оттогаш многу се зборува за неговото враќање на „Ноу Камп“.

dobivaj vesti na viber

За ова во последното интервју зборуваше Чави Ернандез, тренерот на Барселона. Откри дека клупските порти секогаш ќе му бидат отворени на Меси.

300x250 (7)

Во интервјуто објавено од „Хиндустан тајмс“, Чави ја коментираше можноста за враќање на најдобриот играч на Светското првенство во Катар во главниот град на Каталонија.

„Зошто да не? Тој одлучува што сака. Тој најдобро знае што чувствува. Се разбира, Барселона секогаш ќе биде негов дом. Тој знае дека има отворена врата овде, особено ако јас сум тренер. Ајде да видиме што сака да прави. Одлуката повеќе зависи од него отколку од клубот“, изјави Чави многу директно и искрено.

Самиот Меси зборуваше во контекст на неговото враќање во Барселона. Но, тој не мислеше на клубот, туку на градот.

„Кога ќе ја завршам кариерата ќе се вратам во Барселона да живеам, таму е мојот дом“, изјави Лео Меси за „Диарио Оле“.

Ss1

Можете да прочитате

Арсенал пукна „петарда“ во мрежата на Челзи

Албански стратег кој со Шкендија беше шампион во мак-фудбалот е нов тренер на Шкупи

(Видео) Браќата на Јокиќ натепаа навивач на трибина