Утрински Весник
Спорт

Мендеш: Ќе направиме сѐ за Роналдо да освои трофеј на неговото последно Евро

20240704083208 Big 730x400 6.webp.webp

Дефанзивецот на Португалија, Нуно Мендеш ја истакна решителноста на сите негови соиграчи да дадат максимум во обидот Кристијано Роналдо да го подигне трофејот на неговото последно Европско првенство.

-Ова е неговото последно евро и ќе направиме сѐ за да му го подариме трофејот, изјави Мендеш за „A Bola“.

Роналдо по победата над Словенија (0:0, пенкало – 3:0) во осминафиналето на Евро 2024, изјави дека овој континентален турнир ќе му биде последен.

Во четвртфиналето на ЕП Португалија ќе се сретне со Франција. Натпреварот ќе се одигра на 5 јули со почеток во 21 часот.

Можете да прочитате

Финалето на Купот на Америка започна со задоцнување од 1 час и 20 минути поради стампедо надвор од стадионот

Аргентина ја победи Колумбија и ја освои Копа Америка

Шпанија е европски првак