Утрински Весник
Спорт

Мекгрегор се враќа во октагонот

Мекгрегор се враќа во октагонот

Ирскиот ММА борец Конор Мекгрегор е подготвен да се врати во УФЦ

dobivaj vesti na viber

УФЦ подготвува неколку спектакуларни настани за 2023 година, а тоа го вклучува и враќањето на Џон Џонс во борбата против Сирил Гана во март.

Сепак, Конор Мекгрегор е најголемата ѕвезда на УФЦ и неговото враќање во 2023 година привлекува големо внимание, како што потврди и тренерот Џон Кавано.

Кавано беше гостин во подкастот на Ариел Хелвани и откри дека Конор Мекгрегор се враќа.

„Би се обложил во сè што имам дека Конор ќе се врати наскоро. Мислам дека во моментов се водат многу интересни преговори и не ми е дозволено да кажам ништо друго освен тоа, но прилично сум сигурен дека Конор ќе се врати наскоро во октагонот“, објасни ирскиот тренер.

Можете да прочитате

Столе Димитриевски со „сува мрежа“, Рајо гледа и кон ЛШ

Сампдорија испушти победа што живот значи

Карлос Кеирош нов селектор на Катар