Утрински Весник
Македонија

Маж поврден од заталкан куршум кај Арачиново, Скопско

Kurshum.webp.webp
300x250 (7)

Во СВР Скопје, вчера во 18.52 часот, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со повреда од заталкано зрно бил донесен А.С.(29) од с.Брест, Скопско.

Според пријавеното, околу 17.30 часот на патот кон с.Арачиново, скопско, тој застанал до чешма, при што почувствувал удар во главата и паднал. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Ss1

Ss1

Можете да прочитате

Ахмети му порача на Мицкоски да внимава што зборува !

Ковачки и ВМРО-ДПМНЕ ја промашија изборната единица, дали знаат кој кандидат е носител на ИЕ 2?

Пендаровски доминира на мастер дебатата на МТВ