Утрински Весник
Македонија

Маж од Кочани осомничен за силување на малолетничка

Policija 1.jpg

На 30.06.2024 во 19.00 часот во Кочани, постапувајќи по претходна пријава, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани извршиле службен разговор со О.Х.(37) од Кочани, поради основано сомнение дека извршил обљуба врз малолетничка од Кочани.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Можете да прочитате

СДСМ бара ДКСК да го истражи случајот на синот на Мицкоски

Средба на Перински со Туркменоглу, Шеф на Канцеларијата на ЕБОР во Скопје

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСM