Утрински Весник
Спорт

„Марка“: Чави го продолжи договорот со Барселона

„Марка“: Чави го продолжи договорот со Барселона

Тренерот на фудбалскиот клуб Барселона, Чави Ернандез, потпиша нов тригодишен договор со клубот и се обврза на соработка до 2026 година, пишува шпанскиот весник „Марка“.

dobivaj vesti na viber

Актуелниот договор на Чави истекуваше за една година. Тој дојде на клупата на тимот во кој израсна како играч и ја заслужи репутацијата на еден од најдобрите играчи од средниот ред во историјата на фудбалот во 2021 година, од Ал Сад.

Шпанецот претходната сезона со Барселона ја освои шампионската титула во Шпанија.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања