Утрински Весник
Македонија

Левицата: Ослободени приведените активисти

Левицата: Ослободени приведените активисти

„Тука не постои држава. Партиската полиција на Спасовски се сили на студенти од Црвена младина, кои се првенци на генерација. Двајца активисти се уапсени од специјалци и донесени во Полициската станица Беко. Кога видоа дека народ доаѓа, ги пуштија“, реагираат од Левицата.

dobivaj vesti na viber

Наместо, како што велат, да ги апсат хохштаплерите од Онкологија, ги апсат децата од Црвена младина.

Од партијата додаваат дека Левицата ќе ги покрие сите трошоци.

„Веќе народот не им се плаши за ништо! Јас ќе го прозвам Оливер Спасовски на пратенички прашања за тоа како специјалци им се силат на голораки студенти. Ние одиме до крај – до падот на овој хибриден режим“, порачуваат од партијата на Димитар Апасиев.

Можете да прочитате

Почнува новата редовна авиолинија Скопје – Љубљана

Приведена жена од Куманово, затекната при кражба

Приведен крадец од Тетово