Утрински Весник
Спорт

Манчестер сити ќе удри на Баерн Минхен во четврт-финалето на ЛШ, Елмас против Милан

Манчестер сити ќе удри на Баерн Минхен во четврт-финалето на ЛШ, Елмас против Милан

Европскиот првак Реал Мадрид ќе ја продолжи одбраната на титулата со четвртфинална пресметка против Челси. Најголемото дерби во оваа фаза од натпреварувањето е дуелот меѓу Манчестер Сити и Баерн Минхен.

dobivaj vesti na viber

Интер за ривал ја доби Бенфика, а Елиф Елмас и друштвото ќе се сретнат со Милан. Победниците од овие мечеви ќе вкрстат и во евентуалното полуфинале, на патот кон Истанбул.

Првите натпревари од четвртфиналето на програмата се на 11/12 април.

ДВОЈКИ ЗА ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕ ВО ЛШ

РЕАЛ МАДРИД – ЧЕЛСИ

ИНТЕР – БЕНФИКА

МАНЧЕСТЕР СИТИ – БАЕРН МИНХЕН

МИЛАН – НАПОЛИ

ДВОЈКИ ЗА ПОЛУФИНАЛЕ ВО ЛШ

МИЛАН/НАПОЛИ – ИНТЕР/БЕНФИКА

РЕАЛ МАДРИД/ЧЕЛСИ – МАНЧЕСТЕР СИТИ/БАЕРН МИНХЕН

Можете да прочитате

Во Скопје почнува Светското ракометно првенство за јуниорки

ЕВРО 2024: Драматично реми на Хрватска и Албанија во Хамбург

Мбапе го скрши носот, ќе игра со маска на ЕП