Утрински Весник
Македонија

Малолетник со закана со пиштол му одзел пари на друг ученик во скопско училиште

Приведен маж кој пукал со сигнален пиштол пред неговата куќа

Денеска (19.05.2023) во околу 11.20 часот во двор на основно училиште на подрачје на Чаир, полициски службеници од Полициската станица Чаир лишиле од слобода малолетник од Скопје.

dobivaj vesti na viber

Според пријавеното, тој претходно со закана со пиштол одзел пари од друг малолетен ученик во училиштето. Со малолетникот бил извршен службен разговор и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Ќе одговара ли и битолчанец за претепувањето на Пендиков, новопечениот Бугарин му открил детали на обвинителот

(Видео) Излезе од затвор Алими кој ги даде клучевите да се отворат портите од Собранието на „крвавиот четврток“, го пречека Зијадин Села

Град Скопје: Поради советниците од коалиција ДПМНЕ-СДСМ, скопјани нема да добијат 50 модерни автобуси