Утрински Весник
Македонија

Креирал профил со женско име и испраќал експлицитни фотографии на малолетничка

Кривична поради објави на Фејсбук со кои се повикува на омраза

ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против Ј.Б.(48) од Македонски Брод, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „производство и дистрибуција на детска порнографија“.

dobivaj vesti na viber

На 01.02.2022, пријавениот креирал лажен профил со женско име и презиме на социјалната мрежа Фејсбук и на малолетничка ѝ испраќал фотографии со експлицитна содржина.

Можете да прочитате

Османи- Влаховски: Ја цениме континуираната поддршка на Словачка за нашите европски интеграции

Судски совет му врати на Пендаровски по критиките: Тоа се нивни видувања

Јаневски до Арсовска: Добивте покачување над 70 илјади денари, земате плата над 2.500 евра, не работите ништо и донесовте банкрот