Утрински Весник
Македонија

Малолетник прегазен на „Варшавска“ во Карпош

Vozachi 2.webp.webp
300x250 (7)

На 29.03.2024 во 11.20 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на крстосница од ул.„Варшавска” и ул.”Виенска” во Скопје патничко возило „хјундаи” со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.К.(72) од Скопје, удрило во малолетник од Скопје. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза” во Скопје. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Ss1

Можете да прочитате

Ковачевски: Изборот е меѓу надеж и безнадежност, помеѓу европска иднина и изолација

Тошковски во работна посета на ОВР Струга

Зајкова:Нашиот план предвидува подобар, европски живот за сите со европски вредности!