Утрински Весник
Македонија

Малолетни крадци и нивните родители во полициска станица, следува кривична пријава

Тешка несреќа кај Драчево: Излета автомобил со четири млади девојки, однесени сите во болница

Во текот на денешниот ден, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи при ЕВР Центар и Бит Пазар, ги привеле и, во присуство на родители, извршиле службени разговори со тројца малолетници од Скопје поради основано сомнение дека на 28.08.2023 на ул.„Беласица“ во Скопје со закана со остар предмет одзеле пари од малолетник од Скопје.

dobivaj vesti na viber

Во разговорот тие го признале делото, а обезбеден е и видео материјал. Од приведените биле одземени предмети поврзани со кривичното дело. За настанот е известен јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Писонеро: ЕУ ќе соработува со Владата на Мицкоски за напредок во реформите, но таа мора да ги спроведе и обврските  

МЕТЕОАЛАРМ” СЕРИОЗНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Од утре (среда) па се до (петок) уште посилно невреме очекуваме во Македонија

Курти со честитка до Мицкоски: Не сме само соседи, туку и сојузници и блиски партнери