Утрински Весник
Македонија

Малолетен пешак и мотоциклист тешко повредени кога мотоциклот удрил во пешакот во Куманово

Малолетен пешак и мотоциклист тешко повредени кога мотоциклот удрил во пешакот во Куманово

Вчера, во 13.05 часот, во СВР Куманово било пријавено дека на крстосница од улиците 100 и 21 во населбата Карпош во Куманово, мотоцикл со кумановски регистарски ознаки, управуван од Л. Р. (38) од Куманово, удрил во малолетен пешак.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата мотоциклистот и пешакот добиле тешки телесни повреди констатирани во Општата болница во Куманово.

Екипа од СВР Куманово извршила увид на местото на несреќата, соопшти полицијата.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран