Утрински Весник
Спорт

Македонија ЃП го задржува капитенот Мишевски

Македонија ЃП го задржува капитенот Мишевски

Македонскиот прволигаш Македонија ЃП го продолжи договорот со капитенот Филип Мишевски за уште една сезона. Клубот од Ѓорче Петров официјално објави дека е продолжена соработката со дефанзивецот.

dobivaj vesti na viber

Мишевски одигра 33 натпревари и постигна седум голови за Македонија ЃП во сезоната што измина.

Претходно, договорот со „лавовите“ го продолжи и Филип Алексовски.

Можете да прочитате

Тепачка помеѓу српските навивачи и германската полиција во Минхен пред натпреварот меѓу Данска и Србија

ФСД ќе ја плати казната во УЕФА, а сметката ќе ја испорача до навивачите

Уапсени двајца криминалци – го уценувале семејството на Шумахер, барале 15 милиони евра