Утрински Весник
Спорт

Лига на нации: Македонските фудбалери против Ерменија, Фарски Острови и Латвија

Македонската фудбалска репрезентација вечерва со жрепка во Париз ги дозна противниците во групната фаза во Ц дивизијата на Лигата на нации.

Жрепката одлучи македонската репрезентација да биде дел од групата Ц4 заедно со селекциите на Ерменија, Фарски Острови и Латвија.

Воведното коло ќе се игра на почетокот на септември, а завршното во ноември.

Четвртфиналните дуели се на програмата од 20 до 25 март, а завршниот турнир од 4 до 8 јуни 2025 година.

Можете да прочитате

Пепе стана најстариот учесник во плејофот на Лигата на шампионите

Клоп не го смета Ливерпул за фаворит за финалето на Лига купот против Челзи

Меси ја режираше победата на Интер Мајами