Утрински Весник
Магазин

Латино џез вечер на Карпошово културно лето

Латино џез вечер на Карпошово културно лето

Во звукот на латино џез ритамот, карпошани вчеравечер се забавуваа на вториот ден од Карпошово културно лето-2023. Со интерпретациите на традиционалната кубанска салса музика, бразилска самба и латино џез музика, добро познатиот Тумбао салса бенд на свој сопствен начин ја поврза македонската народна музика.

dobivaj vesti na viber

Многубројните хитови беа испеани од главниот вокал на бендот, Билјана Ѓошева, а беше придружувана од љубителите на овој вид музика, а афро-кубанската латино еуфорија беше загарантирана.

Оваа вечер, на платото „Млечен”, групата ДНК ќе биде задолжена за добра забава на карпошани, како дел од овогодинешното Културно лето Карпош 2023.

Можете да прочитате

По 27 години во Лас Вегас уапсен маж за убиството на раперот Тупак

Ед Ширан ќе објавува албум за секое годишно време

(Видео) Мик Џегер: Каталогот на бендот нема да им го оставам на децата, што ќе им се 500 милиони долари