Утрински Весник
Македонија

Кривична пријава за 19-годишник од Кавадарци за „киднапирање дете“ – без дозвола го земал детето од вонбрачната партнерка

Policija 2.jpg

“Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 19-годишниот С.К. од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „одземање на дете“, извести МВР.

“На 20.01.2024, пријавениот без согласност на неговата вонбрачна партнерка Б.Р.(18) го одзел нивното малолетно дете“, соопшти МВР.

Можете да прочитате

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со Денис Беќировиќ, претседавач на Претседателството на БиХ

​Ваучери за спортски камп за најдобрите одбојкарки и ракометарки од училиштата во Кисела Вода

Тешко повреден 75-годишен маж во сообраќајка во Делчево