Утрински Весник
Свет

Кралот Чарлс пристигна во Лондон на лекување

Кралот Чарлс пристигна во Лондон каде во наредните денови ќе оди на терапија.

Чарлс, кому пред неколку дена му беше дијагностициран рак, дошол во Лондон од резиденцијата Сандрингем каде што поминал неколку дена. Тој пристигна во Лондон во друштво на неговата сопруга, кралицата Камила.

Фотографиите од кралот кружат на интернет и многумина се загрижени за неговата состојба бидејќи на сликите изгледа прилично тажно.

Кралското семејство не откри точно за каков вид на рак се работи. Чарлс завршил во болница на операција на простата, но било забележано дека не се работи за рак на простата. Дека ситуацијата е сериозна говори и фактот што принцот Хари пред неколку дена дошол во Лондон да се види со својот татко, иако веќе неколку години се во лоши односи.

Можете да прочитате

УНРВА го обвинува Израел дека мачел нејзини вработени за да ги признаат своите врски со Хамас

Апсења поради планирање напад на концертна сала во Брисел

Писториус: Апсурдни се тврдењата на Кремљ дека Германија планира војна со Русија