Утрински Весник
Македонија

Ковачевски: Силјановска е продолжена рака на ВМРО-ДПМНЕ

F14bc703 7245 4889 88ad A5052bf0ce29.jpg
300x250 (7)

Во ТВ дуелот со Христијан Мицкоски, претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски порача дека претседалскиот кандидат Гордана Силјановска е едноставно продолжена рака на ВМРО – ДПМНЕ.

„Тие се обидоа на почетокот да ја претстават како независен кандидат, за тоа се обидоа и да креираат ВМРО – ДПМНЕ како партија одредена фама, дека се собрани 28, 29.000 потписи за кои се испостави дека или се непостоечки или дел биле фалсификувани и затоа не беа ни поднесени што на крајот доведе Силјановска да биде кандидрирана со 40тина потписи на пратеници“ рече Ковачевски.

300x250 (7)

Лидерот на СДСМ оцени дека Силјановска Давкова нема лидерски капацитет и истакна дека овие избори се избори помеѓу надеж и безндежност.

Ss1

Можете да прочитате

Левен: Гласајте за СДСМ и Пендаровски, само тие имаат јасен план за Македонија

Во Косово приведен македонски државјанин баран со меѓународна потерница заради тешко убиство

Ковачевски: ЕУ е единствена шанса за вистински и суштински промени во Македонија