Утрински Весник
Спорт

Костиќ се сели во Вест Хем?

Костиќ се сели во Вест Хем?

Јувентус би можел да го испрати Филип Костиќ во Вест Хем во самиот финиш на преодниот рок.

dobivaj vesti na viber

Српскиот репрезентативец, кој може да игра као винг бек по левата страна и како класично лево крило, оваа сезона се уште нема одиграно натпревар за Јувентус.

Јувентус бара 15 милиони евра за него, но се подготвени да го испратат на позајмица.

Вест Хем е најзаинтересиран за најдобриот асистент на „Старата дама“ минатата сезона.

Костиќ „намести“ 11 гола во сите натпреварувања и постигна уште три на 54 натпревари.

Репрезентативецот на Србија има 30 години, а Јуве пред само една година го донесе од Ајнтрахт за 13 милиони евра.

Вест Хем и минатото лето покажа голем интерес за него, но тогаш тој го одбра Јувентус.

Можете да прочитате

Француската полиција уапси десет навивачи на Лион и ПСЖ поради нереди пред финалето на Купот

Бонучи ја завршува кариерата – 24info.mk

Леброн се откажува од 51 милион долари и ги напушта Лејкерси