Утрински Весник
Македонија

Колони возила на Богородица, за излез се чека еден час

D0bad180d0b8d0b2d0b8d187d0bdd0b0 D0b7d0b0 D0bfd0bed0bbd0b8d186d0b0d198d0bad0b0 D0bed0b4 D0b3d0bf D0b1d0bed0b3d0bed180d0bed0b4d0b8d186 63ca6f70607a1.jpeg

За излез од Македонија на граничниот премин Богородица се чека и по еден час за возила кои се упатиле кој Грција информираат од АМСМ. Оттаму додаваат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Денеска во земјава е неработен ден за сите граѓани. Го одбележуваме 1-ви Мај, меѓународниот ден на трудот, а потоа следат Велики Петок кој е неработен ден како и Велигден.

Можете да прочитате

Продолжен е рокот за регистрација за изборите за претседател на СДСМ

Ќе треба ли да се случи најлошото: Секој од моите колеги пожарникари работи “еден за тројца”, а секое заменичко министерско место расте

Скопјанец e уапсен – агресивен кон полицајци во пункт за сликање за лични документи