Утрински Весник
Спорт

Ким Кардашијан вети дека ќе се врати ако Арсенал ја освојат Премиерлигата

Ким Кардашијан вети дека ќе се врати ако Арсенал ја освојат Премиерлигата

Американската ѕвезда од реалните ТВ шоуа, Ким Кардашијан беше неочекувана гостинка на „Емирати“ на вчерашниот меч на Арсенал против Спортинг Лисабон во Лига Европа, и иако не успеа да се сретне со Букајо Сака, вети дека ќе се врати во Лондон ако „топчиите“ ја запечатат премиерлигашката титула.

dobivaj vesti na viber

Арсенал испаднаа од Лига Европа по изведувањето на пенали, и иако Кардашијан не се сретна со Сака, тој сепак, преку телефон зборуваше со нејзините деца, извинувајќи се што не можеле да се сретнат и доби ветување за ново гостување.

Можете да прочитате

Фулкруг двоен стрелец за Германија против Перу

Реновираната Шпанија блесна против Норвешка, Велс ја изненади Хрватска на „Пољуд“

Ново признание за Меси, репрезентативната база на Аргентина ќе го носи неговото име