Утрински Весник
Македонија

Казнети 334 возачи во Скопје: 200 за брзо возење

151 казнет возач во Скопје, 53 за брзо возење

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (18.03.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 334 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 200 санкции, осум мерки за возење без возачка дозвола, две санкции за вградени неатестирани фолии (затемнети стакла).

dobivaj vesti na viber

Изречени се две мерки за нерегистрирани возила, четири санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), пет мерки за некористење сигурносен појас…

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемат безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесат за посигурни патишта.

Можете да прочитате

Наставничка од приватно основно училиште во Скопје, физички нападнала ученичка

Сообраќајка на патот Скопје-Тетово. Повредени се три малолетни лица, едниот од нив управувал со возилото

Сообраќајка во скопски Аеродром