Утрински Весник
Спорт

Калулу во 88.минута го спречи соиграчот да постигне гол за победа на Милан

Калулу во 88.минута го спречи соиграчот да постигне гол за победа на Милан

Милан и Салернитана одиграа 1:1 во последниот натпревар од 26. коло на италијанската Серија А.

dobivaj vesti na viber

Милан беше подобриот тим (шутеви 24:6, посед на топка 64 проценти), но тоа не му помогна против борбените гости од Салерно.

Домашните на „Сан Сиро“, поведоа во финишот на првото полувреме со голот на Оливие Жиру, а Салернитана израмни откако Булаје Диа го искористи додавањето на Домагој Брадариќ.

Милан најголемата шанса за победа ја имаше во 88.минута, кога ударот на Алесандро Флоренци на гол линијата го запре неговиот соиграч Пјер Калулу.

 

Можете да прочитате

Катарците и Ретлкиф со „подобрени“ понуди за Јунајтед, акциите на берзата скокнаа!

Швјонтек се повлече од Мајами, се повредила кашлајќи

„Хитлерсон“ и неговите другари добија доживотна суспензија