Утрински Весник
Свет

Тринаесетгодишно девојче било силувано од нејзиниот татко, брат и семеен пријател, мајката знаела и молчела

Тринаесетгодишно девојче било силувано од нејзиниот татко, брат и семеен пријател, мајката знаела и молчела

Тринаесетгодишно девојче од областа Фејер во Унгарија, била силувана од нејзиниот татко, брат и семеен пријател.

dobivaj vesti na viber

Според информациите на Основното обвинителство во Ѓер, детето сè и пријавило на мајката, која не презела ништо, објави унгарскиот портал 24.hu.

Мајката на девојчето е приведена поради загрозување малолетник и и е изречена условна затворска казна, додека таткото доби петгодишна затворска казна за сексуална злоупотреба, јавуваат медиумите.

Братот на девојчето е осуден на девет години затвор за кривично дело сексуално насилство, а семеен пријател е осуден на 13 години затвор.

На осудените лица им било трајно забрането да се занимаваат со било какво занимање во кое би можеле да дојдат во контакт со лице помладо од осумнаесет години, а на таткото му било одземено родителското право врз другите две малолетни ќерки.

Можете да прочитате

(Видео) Потресни сведоштва на украинските деца кои беа вратени од Русија

Пронајдени нови докази за убиството на малолетната Луиза во Германија, оружјето сѐ уште мистерија

Автомобил влетал во пешаци на аеродром во Германија, неколку лица повредени