Утрински Весник
Македонија

Како во џакузи: Водата во Дојранско Езеро 30 степени целзиусови, во Преспанското 28,5, а во Охридското 26,5

1719496655 Ohrid Maraton 750x375 1.jpg

Температурата на водата во Дојранското Езеро изнесува 30 степени целзиусови, а на Охридското 26,5 информира УХМР.

Водата, пак, на Преспанското Езеро, според мерењата, е 28,5 степени.

УХМР за наредните денови најавува сончево и многу топло време, со температура над 40 степени.

Можете да прочитате

На Клиника за онкологија во Скопје ќе се работи во две смени

Запленети возила, цигари, облека: Царинската управа спречи обиди за криумчарење на разна стока

Расчистени шест тешки кражби во радовишко, сторителот приведен, следува кривична пријава