Утрински Весник
Македонија

Автомобил излета од патот Прилеп-Крушево, повреден возач

Policija 3.jpg

На 10.07.2024 околу 23.00 часот на регионалниот пат Прилеп-Крушево, пред с.Кривогаштани, Б.П.(43) од с.Кривогаштани, управувајќи патничко возило „ауди“, со велешки регистарски ознаки, излетал надвор од коловозот.

-Тој се здобил со повреди, по што бил пренесен во Градска болница Прилеп за укажување на лекарска помош, информира МВР.

Јавен обвинител и увидна екипа на СВР Битола извршиле увид на местото на настанот.

Можете да прочитате

Штип вечерва е обвиен во чад поради шумски пожар, да се избегнува присуство на отворено

Муцунски: Ќе го истражиме работењето на дипломатите во изминатиот период и ќе воспоставиме мрежа на стручни дипломати кои се грижат за интересите на државата

Полициските хеликоптери  исфрлија над 120 тони вода врз пожари