Утрински Весник
Македонија

Каевски демантира дека го напуштил состанокот на СДСМ

Kaevski Pres.jpg

Пратеникот и портпарол на СДСМ Дарко Каевски во статус на социјалните мрежи ги демантира наводите на одредени медиуми дека тој наводно го напуштил состанокот на партијата поради незадоволство.

,,Ова не е точно, станува збор за целосна невистина. Наводите во текстот целосно ги демантирам. Ширење невистини нема да помогнат никому. СДСМ е силна и оди на победа на изборите”.

Инаку денеска на Конгрес СДСМ ги комплетира пратеничките листи, а претходно се одржуваат седници на Извршниот и Централниот одбор.

Можете да прочитате

Костадиновска – Стојчевска: Младите имаат право на спокојна и достинствена иднина

Спасовски: Кумановци најдобро знаат со Стево имаме европска иднина, а со лажните патриоти повторна изолација

Јакимовски: Во овие тешки времиња многу е битно кој ќе биде врховен командант