Утрински Весник
Спорт

Италијанско трио тргнува по потписот на Илкај Гундоган

Италијанско трио тргнува по потписот на Илкај Гундоган

Капитенот на Манчестер Сити, Илкај Гундоган, најверојатно ќе го напушти „Етихад“ на крајот на сезоната. Тој влезе во последните шест месеци од соработката со „граѓаните“.

dobivaj vesti na viber

Германскиот интернационалец не ја продолжи верноста и како што сега стојат работите, од лето ќе ја промени средината.

За него е заинтересирана Барселона, но во трката влегуваат и три тима од Серија А, Милан, Јувентус и Интер.

Засега се чини дека „нероаѕурите“ имаат предност затоа што му гарантираат настап во Лигата на шампионите.

Гундоган пристигна во Манчестер Сити во 2016 година од Борусија Дортмунд за 27 милиони евра.

Можете да прочитате

Фулкруг двоен стрелец за Германија против Перу

Реновираната Шпанија блесна против Норвешка, Велс ја изненади Хрватска на „Пољуд“

Ново признание за Меси, репрезентативната база на Аргентина ќе го носи неговото име