Утрински Весник
Македонија

Исчезнаа уште шест Непалци кои работеле во приватна фирма

Policija 3.jpg

Вчера во 10.30 часот во Полициската станица Карпош, В.Д.(36) од Скопје пријавила дека шест лица-работници на возраст од 24 до 27-годишна возраст од Непал, кои работеле во приватна фирма, се оддалечиле од местото каде што престојувале.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата

Можете да прочитате

Штип вечерва е обвиен во чад поради шумски пожар, да се избегнува присуство на отворено

Муцунски: Ќе го истражиме работењето на дипломатите во изминатиот период и ќе воспоставиме мрежа на стручни дипломати кои се грижат за интересите на државата

Полициските хеликоптери  исфрлија над 120 тони вода врз пожари