Утрински Весник
Спорт

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Спортскиот директор на Јувентус, Кристијано Џинтоли, откри дека трансферот на Душан Влаховиќ во Челзи веќе бил завршен, но зделката пропаднала во последен момент.

dobivaj vesti na viber

Како што рече, во клубот пристигнала официјална понуда, побарале повеќе пари но одговор не добиле.

„Бевме подготвени да прифатиме во случај на нова понуда, но Челзи никогаш не ја испрати и идејата за размена со Лукаку пропадна“, истакна директорот на Јувентус.

Од доаѓањето во Јувентус, Влаховиќ за „старата дама“ одигра 48 натпревари и постигна 21 гол.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања

„Септември месец сме, рано е да зборуваме за клупата на Реал“