Утрински Весник
Спорт

Интер го продава Шкриниар оваа зима

Интер го продава Шкриниар оваа зима

Италијанскиот калчолигаш Интер е подготвен да го продаде дефанзивецот Милан Шкриниар до крајот на зимскиот преоден рок. Како што пренесува италијанскиот медоиум „Газета дело Спорт“, челниците на Интер се многу незадоволни од тоа како игра 27-годишниот Словак во последно време, а сето тоа кулминираше на последниот меч против Емполи кога стоперот доби црвен картон и Интер загуби со 0:1 на „ Џузепе Меаца“.

dobivaj vesti na viber

Затоа Интер не го сака Шкриниар и ќе се обиде да го продаде на парижаните до крајот на зимскиот преоден рок за 20.000.000 евра. Тоа е дури 30 милиони помалку од сумата што ја посакуваа минатото лето.

Сепак, на крајот на сезоната Шкриниар би го напуштил Милан бесплатно по шест години минати во дресот на „нероаѕурите“, а Интер сака барем нешто да заработи од неговата продажба.

Можете да прочитате

По најновите докази за силувањето: Сопругата на Дани Алвеш ги избришала сите заеднички фотографии

Адеми доби понуда од Штутгарт, но Динамо Загреб не му дозволува да замине

Ајакс го смени тренерот по седум меча без победа