Утрински Весник
Спорт

Хенрикс: Брутално тешко е да загубиш со 7:0

Хенрикс: Брутално тешко е да загубиш со 7:0

Дефанзивецот на Лајпциг, Бенџамин Хенрикс, кој играше со рака и направи пенал за Манчестер Сити во раната фаза од мечот, го коментираше дебаклот на „Етихад“.

dobivaj vesti na viber

„Никогаш во кариерата не сум загубил со 7:0. Брутална и горчлива вечер за нас. Халанд е исклучително силен напаѓач. Многу е тешко да го чуваш, но мислам дека проблемот беше во нас, бидејќи направивме многу грешки, посебно во одбраната“, изјави Хенрикс.

Тој дојде во Лајпциг од Монако во 2021 година за 15 милиони евра, а оваа сезона забележа 32 настапи за германскиот тим.

Можете да прочитате

Фулкруг двоен стрелец за Германија против Перу

Реновираната Шпанија блесна против Норвешка, Велс ја изненади Хрватска на „Пољуд“

Ново признание за Меси, репрезентативната база на Аргентина ќе го носи неговото име